Wczytuję dane...

Co Nowego - Sierpień 2017

Kto śledzi naszą stronę systematycznie, z pewnością mógł dostrzec po naszej stronie nieco lenistwa w czasie wakacyjnym. I poniekąd słusznie. Gdy tylko byliśmy na miejscu, robiliśmy jednak wszystko żeby nie było zamułki, dodając plus minus 170 tytułów tygodniowo.

W bazie wczesną wiosną, wraz z lokalnymi rytmami wszystkie drogi prowadziły nas do dymu, przez downtempowe brzmienia z Wysp Brytyjskich, współczesne akcenty jazzowe i wszystkiego co wyciągnięte z Rhodes Piano, by w następstwie, wśród letnich soundtracków znalazły się np. płyty Blue Mitchella - Graffiti Blues i Janko Nilovica - Soul Impressions. Nie jest możliwe wyłączenie osobistych upodobań w kreowaniu mocno obrotowych zbiorów Antykwariatu, ale kierowani dyscypliną różnorodności, dokładamy starań aby w możliwy sposób mieć na względzie wszelakie zasoby dobrej muzyki, jak również potrzeby sióstr i braci.  

Miesiąc sierpień rozpoczęliśmy od kilkudziesięciu czarnych krążków z klasyki Hard Rocka i Heavy Metalu, wśród nich płyty Iron Maiden, Deep Purple, Kiss czy Uriah Heep. Po licznych, tegorocznych zaopatrzeniach, głównie jazzowymi i rockowymi winylami, tym razem to kompaktowe krążki przeważały w sierpniu. Dotowarowaliśmy trochę Jazzu, w tym nowe wydania Prestige, Blue Note i Columbia, płyty Charlesa Mingusa, Donalda Byrda, Sonny Clarka czy Milesa Davisa i klasyczne Kind Of Blue, pierwotnie wydane w wersji, w której trzy utwory nagrano w złej tonacji, ale tak jakoś jakby nikt tego nie zauważył.

  

Antykwariat Oldskul.com.pl

 

Po kilku mieszanych dostawach, można było dostrzec na półkach nowe rzeczy z Alternatywy, Indie Rocka, Elektroniki, Popu, Funk/Soulu, Muzyki Poważnej, Folku, Klezmer, wspomnianego Jazzu i garść Muzyki Filmowej, mi.n. Sky Captain And The World Of Tomorrow, Antwone Fisher, Hulk, Mona Lisa Smile.

Dwie sowite dostawy płyt, gitarowa i rapowa, zdominowały naszą pracę w drugiej połowie miesiąca. W gitarowej blisko dwieście płyt z klasyki Rocka, Prog Rocka, Bluesa i Heavy Metalu, w tym Eric Clapton, AC/DC, Black Sabbath, Queen, The Rolling Stones, Livin' Blues i Cream.

 

Antykwariat Oldskul.com.pl

 

Rapowa to głównie klasyczne nowojorskie brzmienia lat 90', płyty Nasa, Gang Starr, Wu-Tang Clan, Erica B. i Rakima, Jaya-Z, Naughty By Nature, Mobb Deep, choć nie zabrakło również albumów Cypress Hill czy Ice Cuba, jak również nowszych nagrań z niezależnych oficyn Rawkus, Definitive Jux czy kalifornijskiej Stones Throw Records. Łącznie ok. 190 tytułów.

 

Antykwariat Oldskul.com.pl

 

Wśród winylowych krążków, z końcem miesiąca trzeźwości doszło trochę rodzimych dźwięków lat 60'-80', muzyki Reggae i Punk Rocka, jak również nieco Synth-popowej Elektroniki i Alternatywy z lat 80'. Jesteśmy w trakcie dodawania tych katalogów, jak również kolejnej kompaktowej dostawy z płytami metalowymi (gównie odmiany Heavy, Gothic, Black, Viking). Całość doprawiliśmy szczyptą Literatury, gównie lokalną prozą. Od września wracamy do planowego trybu, zatem kolejne miesiące powinny być obfite. Aktualnie przygotowujemy kompakty i garść winyli ze współczesną Muzyką Elektroniczną, głównie undergroundowe wydawnictwa gatunkowo blisko stylom IDM, Ambient, Downtempo, Experimental, Minimal, Abstract, Electro, Drone, Techno, Lefifield.

 

Antykwariat Oldskul.com.pl